CLIPPER NEDİR?

CLIPPER, 1972'den bu yana dünyanın çok farklı yerlerinde milyonlarca insan için farklı bir renk, çarpıcı bir tasarım, bir yaratıcılık ışığı oldu. Partiler, tatiller, gündelik hayat, dostlarınızla geçirdiğiniz vakit…Çakmaklarımız hayatınızın her anında keyifle kullanabilmeniz için üretiliyor. Kim olursanız olun, ne yaparsanız yapın, mutlaka sizin için bir CLIPPER vardır!

Hakkımızda daha fazla bilgi almak ister misiniz?Daha Fazlasını Gör

Değerlerimiz

CLIPPER yalnızca havalı tasarımlar ve göze hoş gelen renklerden ibaret değil. Güvenliğiniz de bizim için önemli!

CLIPPER herhangi bir çakmaktan çok daha fazlasıdır. Tarihi, özellikleri, tasarımları ve kullanım kolaylığıyla diğer çakmaklarla kaşılaştırıldığında benzersiz bir konuma sahiptir.

CLIPPER, bir ikondur

CLIPPER, 1970 yılında Barselona'da, FLAMAGAS S.A. için, yenilikçi tasarımlarıyla tanınan sanatçı Enric Sarda tarafından tasarlanmıştır. 40 yılı aşkın bir süredir, kendine özel tasarımlarıyla tüm kullanıcılarımız tarafından rahatlıkla ayırt edilebilen CLIPPER, bu sayede bir çakmak olmayı aşıp adeta bir bir ikon haline gelmiştir.

Gerçek doldurulabilir çakmak

Hiç çakmağınızı beraberinizde her yere, hatta duşa bile, götürecek kadar sevdiğiniz oldu mu? Üzülmeyin, CLIPPER tam anlamıyla doldurabilir ve taşı değiştirlebilir.

Bu sayede çakmağınızı istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

*Diğer doldurulabilir çakmaklar yalnızca gaz dolumuna uygun olup taşı değişimine uygun değildir. Bu yüzden birkaç kullanımdan sonra kullan-at çakmağa dönüşebilir.

Sigara sarmaya elverişli!

Çıkarılabilir taş düzeneği, sigara sarmak istediğinizde size büyük kolaylık sağlar. Daha ne istenir ki?

Çakmağımız en yüksek kalite izobütan gaz içerir. İzobütan kullanımı, propan kullanımına göre çok daha güvenlidir.

Kalite ve güvenlik standartlarımız, piyasadaki diğer çakmaklardan çok daha yüksektir:

Güvenlik

CLIPPER, uluslararası güvenlik standartı ISO 9994 koşullarına tam uygun üretilen birkaç çakmaktan biridir.

Dayanıklılık

Diğer çakmaklardan farklı olarak CLIPPER, naylon kullanılarak üretilir. Bu sayede çakmağın sağlamlığı ve esnekliği arttığından, kırılma ve çatlamalarla birlikte yüksek basınca karşı dayanıklılık da artar.

Sabit alev

Eşsiz düzeneğimiz, alev seviyesinin 30 mm. yüksekliğini geçmesini engelleyerek kaza ihtimalini en aza indirir.

Çocuk kilidi

CLIPPER, ateşleme düzeneğinde "çocuk kilidi" kullanır. Bu kilit sayesinde 52 aylığa kadar olan çocukların %85'inin çakmağı ateşlemesi önlenmiş olur.

CLIPPER çevre dostu bir çakmaktır. Uzun süreli kullanıma uygun, dayanıklı yapısı tekrar kullanıma uygun olup atık üretimiyle mücadele edilmesini sağlar.

Tekrar kullanılabilir

Dünyada her yıl bir milyar adetten fazla kullan-at çakmak satılmakta ve bu da doğal kaynakların aşırı tüketimine sebep olmaktadır. CLIPPER "tam anlamıyla" doldurulabilir olan tek çakmaktır. Bu sayede kullanıcılarını, birkaç kullanımdan sonra çöpe atıp yenisini satın almak zorunda bırakmaz.